Turgutlulu asker yaralandı01/08/2012

Diyarbakır Lice’deki Hain Saldırıda Turgutlu’lu Er Mustafa Bayram Ağır Yaralandı

Diyarbakır Lice’deki Hain Saldırıda Turgutlu’lu Er Mustafa Bayram Ağır Yaralandı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında sabaha karış 06.10 sıralarında patlama meydana geldi.

Saldırıda 1 astsubay ile 1 er şehit oldu. Bir asker ve bir sivil vatandaş da yaralandı.

Lice ilçesi'nde askeri aracın geçişi sırasında, menfeze konulmuş patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu biri astsubay 2 asker şehit oldu, 1 er ve 1 sivil de yaralandı. Yaralı askerin Turgutlu'dan olduğu öğrenildi.

Turgutlu’nun Cumhuriyet Mahallesi Barbaros Sokak 35 nolu evde ikamet eden Orhan-Cennet Bayram’ın tek oğlu olan ve askerliğinin bitmesine 115 gün kalan Mustafa Bayram hain saldırıda ağır yaralandı.

Yaralı Mustafa Bayram olaydan hemen sonra kaldırıldığı Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyata alındı.

Ameliyata alınan Mustafa Bayram’ın Annesi Cennet ve Babası Orhan Bayram olayı duyar duymaz Diyarbakır’a hareket etti.

Turgutlu’da kalan yakınlarının tedirgin bekleyişi devam ediyor.

Acemi eğitimini İzmir Gaziemir Ulaştırma Er Eğitim Komutanlığında yapan ve daha sonra 2. Motorlu Piyade Tugay Lojistik Destekleme Komutanlığına atanan Mustafa Bayram’ın terhisine 115 gün kaldığı öğrenildi.

Turgutlu’daki evinde tedirgin bekleyişi devam eden Mustafa Bayram’ın amcası İlhan Bayram ve dayısı Mehmet Karaköse; “İnşallah Allah yeğenimizi bize bağışlar. Şehit olan komutan ve arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Ateş düştüğü yeri yakar. Onların aileleri gibi bizim de içimiz yanıyor. Bu terörü ve bu terörü bitiremeyenleri, destekleyenleri lanetliyoruz” dediler.

Facebook Yorumları